Delegeretforsamlingen

Delegeretforsamlingen er a-kassens øverste myndighed. Forsamlingen vælger hovedbestyrelsen og fastlægger kontingentet. Delegeretforsamlingen mødes hvert andet år. Hovedbestyrelsen vægter, at alle delegerede er godt informerede og har mulighed for at følge med i DSAs virke, hvorfor du som delegeret vil modtage referat fra hovedbestyrelsesmøderne.

I år holdes delegeretmødet 1. juni 2016 kl. 10.00 hos Kosmopol i Fiolstræde nr. 44, 1171 København K.

Delegeretforsamlingen 2016 – 2020 består af:

BIOANALYTIKERE

  • Britta Birksø Mølgaard
  • Conni Smith
  • Dinah Sloth Andersen
  • Hanne Nielsen Bonde
  • Katja Wienmann Bramm
  • Kirsten Strauss (1. suppleant)

ERGOTERAPEUTER

  • Anna Katharina Mikala Freud-Magnus
  • Anna-Marie Laustsen
  • Anne Theilgaard Jacobsen
  • Anne-Mette Jensen
  • Lisbeth Krabbe Nielsen
  • Aase Munk Mortensen

FYSIOTERAPEUTER

  • Jes Anthony Mogensen
  • Kim Schousboe
  • Lise Hansen
  • Majid Fadavi
  • Ruben Fjord Bredholt
  • Tine Nielsen

JORDEMØDRE

  • Ida Kjeldsen
  • Ann-Birgitte Havelund Nielsen

RADIOGRAFER

  • Karina Henriette Frølich
  • Jan Rune Lind Sørensen (1. suppleant)

SYGEPLEJERSKER - NORDJYLLAND

  • Bente Marianne Yder
  • Berit Byg
  • Helle Kjærager Kanstrup
  • Jytte Wester
  • Leif Strickertsson
  • Lene Holmberg Jensen
  • Pia Jødal Næss-Schmidt (1. suppleant)
  • Laila Mikkelsen (2. suppleant)
  • Edel Nygaard Rüsz (3. suppleant)

SYGEPLEJERSKER - MIDTJYLLAND

  • Anders Dalgaard Mikkelsen
  • Anni Helene Kanstrup
  • Bente Alkærsig Rasmussen
  • Dorthe Sølvkær Ehlers
  • Hanne Marie Langkilde Lauesen
  • Jacob Gøtzsche
  • Jan Otkjær
  • Leon Sørensen
  • Marianne Würtz
  • Mette Lise Øby Kjeldsen
  • Nadja Marie Asvig Storm
  • Trine Balker
  • Søren Bæk (1. suppleant)
  • Peter Knudsen (2. suppleant)
  • Kirsten Bredkjær Pedersen (3. suppleant)

SYGEPLEJERSKER - SYDDANMARK

  • Betina Iroisch Kristensen
  • Birgitte Adler Hansen
  • Dorte Ruge
  • Grith Nørregaard Andersen
  • Hanne Damgaard
  • Ina Kristensen
  • Jette Mogensen
  • John Christiansen
  • Jytte Margrethe Kristensen
  • Jytte Pharao-Bonde
  • Annette Modvig (1. suppleant)
  • Johannes Bøgebjerg Snedker (2. suppleant)
  • Julie Elizabeth Judge (3. suppleant)

SYGEPLEJERSKER - SJÆLLAND

  • Grith Elisabeth Brygger
  • Helle Roland Dirksen
  • Jeanette Hansen 
  • Lars Frandsen Kloster
  • Nils Kristian Håkansson
  • Ulla Birk Johansen

SYGEPLEJERSKER - HOVEDSTADEN

  • Annette Skov Andersson
  • Charlotte Engell
  • Grete Mygind
  • Hanne Krogh
  • Helle Mathiasson
  • Inger Margrete Siemsen
  • Karin Tidemand Cardoso
  • Kristina Helen Robins
  • Lau Frode Hansen
  • Rikke Charite Jarløv
  • Signe Hagel Andersen
  • Vera Christensen
  • Vibeke Westh
  • Xenia Mortensen


Til top